Zespół Kontekstów psychiatria

Aleksandra Górecka
Specjalistka Psychiatra
Specjalista psychiatra. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Od 2015 roku odbywała szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii w III Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w Oddziale leczenia zaburzeń depresyjnych, lękowych i zaburzeń snu. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem osób z zaburzeniami nastroju (depresja, choroba afektywna dwubiegunowa), zaburzeniami nerwicowymi, zespołem stresu pourazowego, zaburzeniami lękowymi (fobie, napady lęku), zaburzeniami obsesyjno- kompulsyjnymi, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami snu oraz zaburzeniami psychotycznymi.
Szkoli się w nurcie psychoterapii psychodynamcznej w ramach czteroletniego studium w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu psychiatrii oraz psychoterapii.
Edukatorka w projekcie prewencji depresji oraz samobójstw „Czarne fale” Fundacji III Kliniki Psychiatrii “Syntonia” kierowanym do młodzieży. Autorka artykułów w kampanii „Nie bój się psychiatry” stworzonej w celu promocji zdrowia psychicznego i seksualnego. Stale podnosi swoje kwalifikacji poprzez uczestnictwo w licznych konferencjach oraz szkoleniach krajowych i zagranicznych m.in. „Masteclass in Antidepressant Treatment”, „The Preceptorship Meeting on Schizophrenia”.


Marta Krawiec
Psychiatra
Absolwentka Wydziału Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Na co dzień zajmuje się psychiatrią dorosłych. Jest lekarzem w trakcie specjalizacji w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie II Klinice Psychiatrii w Oddziale Psychogeriatrii oraz w trybie ostrodyżurowym.
Swoje doświadczenie kliniczne zdobywała między innymi w oddziale detoksykacyjnym OLZA w Zakładzie Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w IPiN oraz w Oddziale Diagnostyczno- Terapeutycznym III Kliniki Psychiatrycznej IPiN.
Jest także psychologiem. Ukończyła studia magisterskie z zakresu Psychologii na Uniwersytecie SWPS, ze specjalizacją Kształtowanie i modyfikowanie zachowania. W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu obu dziedzin.
W swojej codziennej praktyce pomaga osobom z zaburzeniami psychicznymi wieku starszego, zaburzeniami snu, depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, schizofrenią, uzależnieniami, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami osobowości oraz zaburzeniami odżywiania.


Karolina Stelmaszek
Specjalistka Psychiatra
Specjalista psychiatra. Absolwentka Wydziału Wojskowo Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Odbywała szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej im. Babińskiego w Łodzi oraz w III Klinice Psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pracowała w Oddziale Ogólnopsychiatrycznym oraz w Oddziale leczenia zaburzeń depresyjnych, lękowych i zaburzeń snu.
Zajmuje się diagnostyką i leczeniem osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi – zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zespołem stresu pourazowego, zaburzeniami obsesyjno – kompulsyjnymi, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami snu oraz zaburzeniami psychotycznymi.
Współautorka materiałów edukacyjnych w kampanii „Nie bój się psychiatry” stworzonej w celu promowania zdrowia psychicznego. Stale podnosi swoje kwalifikacje odbywając staże oraz uczestnicząc w szkoleniach i kursach psychiatrycznych oraz konferencjach naukowych.


Marzena Firlej Paluch
Specjalistka Psychiatra
Specjalista psychiatra. Absolwentka wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Ukończyła także czteroletnie szkolenie w zakresie psychoterapii prowadzone przez Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii odbyła w Szpitalu Tworkowskim.
Ma doświadczenie zarówno w lecznictwie szpitalnym jak i w praktyce ambulatoryjnej. Pracowała w oddziałach ogólnopsychiatrycznych, w oddziale leczenia zaburzeń nerwicowych, oddziale odwykowym oraz w Poradniach Zdrowia Psychicznego.
Była konsultantem psychiatrą Szpitala im. Orłowskiego w Warszawie gdzie zajmowała się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u chorych cierpiących na schorzenia somatyczne.
W swojej praktyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u dorosłych:
Zaburzeń afektywnych (depresja, choroba afektywna dwubiegunowa)
Zaburzeń lękowych, nerwicowych
Zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (nerwica natręctw)
Zaburzeń psychosomatycznych
Schizofrenii
Zaburzeń snu
Problemów z pamięcią, otępień
Pomaga osobom doświadczającym różnego rodzaju kryzysów życiowych, trudności w relacjach, problemów w miejscu pracy, wypalenia zawodowego.
Od wielu lat jest konsultantem w antydepresyjnym telefonie zaufania.


Dr n. med. Katarzyna Szaulinska-Dynowska
Specjalistka Psychiatra, Psychoterapeutka
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbyła szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii w III Klinice Psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W latach 2018-2019 pełniła obowiązki ordynatora oddziału detoksykacyjnego OLZA w Zakładzie Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.
Ukończyła czteroletnie szkolenie w psychoterapii psychodynamicznej w Laboratorium Psychoedukacji.
Doświadczenie kliniczne zdobywała między innymi w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie, Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz na Universidade de Lisboa w Portugalii.
Jest autorką pracy doktorskiej „Obturacyjny bezdech senny u chorych na schizofrenię” oraz licznych prac naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.
Stworzyła scenariusz komiksu o depresji „Czarne Fale” i współtworzyła oraz koordynowała program profilaktyki depresji u młodzieży oparty o komiks „Czarne Fale-lekcje o depresji”.


Dr n. med. Cezary Żechowski
Specjalista Psychiatra, Psychoterapeuta
Dr n. med. Cezary Żechowski, psychiatra oraz psychoterapeuta dzieci i młodzieży, członek m.in. Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalizy Rodzin i Par oraz Międzynarodowego Towarzystwa Neuropsychoanalitycznego. Kierownik Katedry Psychologii Klinicznej UKSW. Wykładowca m.in. na Uniwersytecie Warszawskim czy w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor licznych publikacji z zakresu psychiatrii oraz psychoterapii dzieci i młodzieży. Laureat Nagrody im. Profesora Stefana Ledera za szczególne osiągnięcia w psychoterapii przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Nasz zespół tworzą doświadczeni i stale poszerzający wiedzę lekarze psychiatrzy. Ich holistyczne podejście oraz wrażliwość na indywidualny, kulturowy i społeczny kontekst pacjenta pozwalają nieść skuteczną pomoc we wszelkich trudnościach psychicznych. Są też na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami nauki w dziedzinie zdrowia psychicznego dzięki regularnemu uczestnictwu w kursach i konferencjach.
Wszyscy nasi psychiatrzy są przychylni psychoterapii. Można u nas korzystać z pomocy lekarza i terapeuty równolegle. Naszych specjalistów z obu tych dziedzin charakteryzuje wspólne myślenie o pacjencie, dzięki któremu można uniknąć długofalowej medykalizacji procesu leczenia. Połączenie perspektyw: lekarskiej i psychoterapeutycznej pozwala skutecznie leczyć zarówno objawy, jak i przyczyny zaburzeń.
